Otse põhisisu juurde

Kuidas minust sai hobifotograaf?


Hei! :) 

Väiksena tahtsin ma ikka saada arstiks, politseiks, loomapidajaks, õpetajaks, lasteaia kasvatajaks, kokaks, müüjaks jpm. Need muutusid päris tihti, ühesõnaga ma ei teadnud mida ma päris täpselt teha tahan/soovin. Siis ükshetk panin endale paika, see oli umbes 7-8.klass "Mina tahan saada juuksuriks" ... no arvestades seda, et ma oskasin mõned patsid teha ja natuke sättida ja paljud mainisid, et ei Tereese, sa ei tule sellega toime (väga harva punusin kellelegi patse või tegin soenguid)..vastasin alati targalt: "ma hakkan õppima seda!"

Läks mööda mõni kuu, VÕITSIN Super Viva jäätisega endale kaamera link (siiamaani käivad igasugused kampaaniad), no siis oli ikka kõva sõna küll see, tegi nii häid pilte ja iga pilt oli nii oluline ja nii vägev. See oli minu esimene päris oma kaamera, Canon PowerShot SX150 IS. Siis sain aru, et see on see, mida ma teha tahan ja teen seda kirega.

Tegin sellega pilti paar aastat iseseisvalt, õppisin kaamerat tunda. Karksi-Nuia noortekeskuses avati siis varsti ka fotoring noortele, Marnek Tugevuse juhendamisel. Oli huvitav, kuid endal oli ebamugav sellise seebikarbiga. Teistel fotoringis olid vinged peegelkaamerad.. Nendel olid juba teadmisi rohkem, kui minul algajal. Leppisin sellega, sest pidin ka õppima hakkama, et saada alg teadmised fotograafiast ja kaamera kasutamisest. Marnek tegi fotoringi ka täiskasvanutele (täiesti algusest) ning hakkasin seal käima, et teada saada kuidas kasutada ISO, säriaega, kuidas valgusega mängida, kuidas teravustada jpm. Sain oma teadmised sealt kohe kätte.Mina oma seebikarbiga sain neid asju ideaalselt teha, kuid pildid jäid tihti peale mürased, udused, või päris ebaõnnestunud. PS!Täiskasvanute fotoringis oli ka neid minu suguseid seebikarbi omanikke. Sain sealt ka teadmised, et need seebikarbid on ka väga head ja teevad häid pilte, tuleb õigesti osata kasutada. Aga minul oli ikkagi vaja uut kaamerat, ja see siis pidi olema kindlasti peegelkaamera ja Canon.

Kogusin suvel oma raha kokku, käisin usinalt tööl ja vanemad ka toetasid ning sain endale päris oma peegelkaamera. Ma olin ikka väga uhke! Siiamaani.. Minu kaameraks sai Canon EOS 700D, leiad sellelt LINGILT
1,5 aastat olen klõpsinud sellega pilte teha ja igakorraga üritan ainult paremaks ja paremaks. On ebaõnnestunud ka pilte, kuid sellest ma ju õpingi.
Statiivi ja teisi objektiive endale veel muretsenud pole, kuid on plaanis.

5. aastat olen tegelenud juba hobifotograafina. Käinud sõbrannadega pildistamas, beebipildistamisel, sünnipäevapidu pildistamas ja loodust muidugi jpm.
Panen siia enda jaoks kõige paremad pildid, mis tehtud nüüd uue kaameraga, poole teise aasta jooksul. jeje!! Nüüd olen ka kindel, et minust saab fotograaf! :)


Parimaga,
Tereese

Kommentaarid

 1. Nii tore, et leidsin kellegi, kes jagab minuga sama huvi, kuigi viimasel ajal on fotograafia üpris populaarseks muutunud. Hetkel olen hea fototöötlusprogrammi otsingul, seepärast ka küsin, et millega sa oma pilte töötled? :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Soovitan kasutama hakata lightroomˇi, kasutan ise ja on väga hea ning lihtne program. :)

   Kustuta
 2. Rõõm on vastastikune! :)
  Üritan saada endale lightroom'i või photoshop'i. Hetkel teen http://www.fotor.com/ ja päris okei on :)

  VastaKustuta
 3. Oled palju ilusaid pilte teinud. Truude :) ����

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Kaidi Graudin

27. märts 2018


Tereese Photography

Photoshoot Raunoga

8.september 2018

#TereesePhotography

Kaidi Graudin

#TereesePhotography