Otse põhisisu juurde

Minipuhkus Pärnus, Tervis SPA's!!


Hei armsad lugejad!

Väike minipuhkus sai alguse reedel 7. aprillil, kui peale kooli pakkisin asjad kokku ja sõitsin vanemate ning väikese õega Pärnusse spa'sse. Ema nädala alguses juba ütles, et minek, aga kuhu ja millisesse spasse, seda ei öelnud "Üllatus" ..Mina, kui uudishimulik, suutsin ainult selle välja uurida, et Pärnusse on minek. Nädal läks nii kiirelt, muudkui ootasin, millal saab visata jalad seinale ja lihtsalt olla. Mulistada mullivannis, nautida sauna mõnusid ja lihtsalt olla, mitte midagi tegemast.
Nädalavahetuse puhkus sai alguse Tervis ravispaahotellis. LINK 


Jõudsime hotelli kella kuue aeg. Õhtusööki saime ka kohe, aga seda kella seitsmeni.
Vanemad täitsid 
retseptsioonis ankeedid, võtsime oma sada asja ja sõitsime liftiga kolmandale korrusele,kus asusid meie toad. Vanematel oli eraldi tuba, minul õega eraldi.


Astume siis sisse ja vaatame mis põnevat meile pakutakse.No kellele ei meeldiks suure peegliga vannituba
 
 


Panime asjad tubadesse ja läksime ruttu-ruttu sööma, sest süüa sai ju kella seitsmeni.  Söögid olid väga mitmekülgsed, valisid mida tahad ja kui palju tahad. Suur salatite valik, magustoitude, jookide. Meil oli hinna sees ainult hommiku-ja õhtusöögid. Hommikusöök oli ka mitmekülgne..nämma-nämma. Kõik oli nii heaja maitsev!

Vanemad laenutasid ka hommikumantlid, millega oli hotelli peal hea ringi tuterdada (loe: chillida) 


kui leiad suure peegli siis vaja pilti teha ikka..selfietime


Ja nüüd spa & saunakeskuse aeg!
Pärast sööki seadsime sammud spa-mõnude poole. Täis kõhuga ju "mõnus" :) Spa & saunakeskuse valikus oli suur ujumisbassein 25m, lastebassein, soome saun, infrapunasaun, soolasaun, aroomisaun, türgisaun, Jaapani vann, mullivann, massaažidušš ja väike baarilett, kus sai võtta jäätist või miskit joogipoolist.
Kolm kõige enam meelivamat kohta oli minu jaoks: Jaapani vannis, kus veetemeratuur oli +41kraadi..mm..mõnus. 
Soovitav lõõgastuse pikkus kuni 20 minutit, mina seal nii kaua ei püsinud. Palav hakkas lihtsalt. Soolasaun ma armastan seda kohta, uksest sisse minnes on suur meresoola tünn, kus võtad soola ja hõõrud nahale..mm..seal saunas on mõnus temperatuur on +55 kraadi, ei ole liiga soe, kuid sool sulab keha peal ruttu ja pärast on nahk tõeliselt siidine. Infrapunasaunas, Infrapunakiirgus kandub nähtamatute valguslainetena läbi õhu ja soojendab otseselt, ilma ümbritsevat õhku kütmata. Soojenevad nahk ja nahaalused koed. Infrapunakiirgus põletab nahaalust rasvakihti ja vaatamata sellele, et ümbritseva õhu temperatuur on natuke üle +35 kraadi, on higistamine võrreldes tavasaunaga 3 korda intensiivsem. 


Laupäeva hommik algas uniselt ja varakult kell 8.15, kuid kardina vahelt paistis päike otse voodisse...mmm..see äratas kohe palju kiiremini mind ülesse.. Päike annab inimesesse nii palju energiat. Super!Kui ühe korraliku spaa puhkuse juurde käib kaasas ka protseduurid, siis sain valida kaks. Laupäeva pärastlõunal sain nautida hoolitsusi. Esiteks valisin näohoolitsus näonaha koorimise, -massaaži ja -maskiga ning sobivat tüüpi silmaümbruskreemi ja päevakreemiga 45 min. Ma pole kunagi midagi sellist kogenud ja see oli niinii mõnus. Kosmeetik pani mu näole üht kreemi ja teist kreemi ja maseeris..See oli nii hea. Lõpetauseks masseeris ka natukene pead..külmavärinad käisid üle keha, sest see oli mõnnamõnna. 

Teiseks protseduuriks valisin liigesevalu ja lihaspingeid leevendav parafiinosokeriitmähis. Sain valida kuhu parafiin pannakse. Minu sooviks olid jalad. 15min pikali olla ja jalad nii mõnusalt soojas parafiinimähise sees.. see oli ka mu esmane kogemus, parafiini kätele ma olen saanud, aga et jalgadele saab ka sellist asja teha, polnud varem kuulnud. Soovitan,kellel on liigesevalud või lihaspinged, olenemata vanusest..ma muidugi ei tea, kas väiksetele lastele ka soovitav, aga kes saab siis soovitan ära proovida. 


Laupäeva õhtul sai kõht nii täis, teised läksid pärast sööki kohe ujuma ja saunatama, mina aga seadsin oma sammud välja väiksele jalutuskäigule ja võtsin oma nunnu Canon eos 700D ka kaasa. Mõnus ilm oli, vihma ei sadanud päike natukene piilus pilvede vahelt. Tegin väikese tiiru rannas ja hotelli ümbruses tänavatel.
Kõik muidu oli väga super ja tore, teenindus oli väga sõbralik. Mõnu minipuhuks sai sama kiiresti
läbi, kui see algas :( Aga mulle väga meeldis!!
Üks positiivne asi on sellegi poolest, et varsti on suvi ja Pärnu kutsub tagasi :)
7päeva on veel jäänud koolis käia, siis hakkab eksamiperiood..Gümnaasiumi lõpp kohekohe käes. (Palju edu mulle)


KÜSIMUS: Kas oled käinud Pärnu Tervis Spa's? Kuidas jäite puhkusega rahule? 

Jälgi mind ka: snapchat: tereese_tammaru
                        instagram: tereeseta

Jälle lugemiseni,

Tereese :)

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Kaidi Graudin

27. märts 2018


Tereese Photography

Photoshoot Raunoga

8.september 2018

#TereesePhotography

Kaidi Graudin

#TereesePhotography